Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Matejom Kašlíkom

Rozhovor s Matejom KašlíkomEurolanche vyspovedal mladého hokejistu.

Matej Kašlík hokejovo vyrastal v Púchove, odkiaľ sa ešte ako junior presunul do Švédska, kde v priebehu dvoch sezón okúsil tri rôzne ligy dvoch rôznych vekových kategórií. Zahral si aj za slovenskú reprezentáciu, naposledy premiérovo na MS juniorov. Poslednú sezónu strávil prvýkrát za morom v drese klubu Chicoutimi Saguenéens z QMJHL, kde pokračuje aj v súčasnosti. Ako nedraftovaný hráč dostal pozvánku do rozvojového kempu Colorada Avalanche, čo nás pochopiteľne zaujalo najviac v rámci rozhovoru, ktorý Matej pre Eurolanche.com poskytol.

Ako si sa dostal do kempu Colorada Avalanche? Bol to tvoj prvý kemp tímu z NHL? 
 
Bol to pre mňa prvý kemp a keďže som čakal na draft, kde som mal šancu asi 50 na 50 a napokon si ma nikto nevybral, tak som dva dni po alebo jeden deň po drafte dostal pozvánku do kempu Colorada Avalanche.
 
 
Povedali ti tréneri, čo od teba počas kempu očakávajú?
 
Tréneri nikomu nepovedali že čo očakávajú v kempe, hlavne v tom rookie kempe, ale povedali nám, že máme hrať svoju hru a tvrdo pracovať každý tréning a ukázať sa čo najlepšom svetle,  dať zo seba všetko
 
Čím bol pre teba tento kemp iný ako kempy napríklad juniorských tímov? Bol vidieť zásadný rozdiel? 
 
Aj nasadenie bolo iné, keďže každý má sen sa dostať do NHL, tak to tempo bolo väčšie, aj podmienky už boli na úrovni NHL, takže bol tam cítiť rozdiel.
 
Prišiel aj do styku s niektorými známymi tvárami z prvého tímu? Ak áno, ako na teba pôsobili, prípadne, dali ti nejaké rady? 
 
Stretol som sa s viacerými hráčmi ako napríklad MacKinnon, Landeskog, Rantanen, Makar. Sledoval som ich skoro každý tréning, že čo robia na viac a chcel som sa niečo naučiť. Podľa mňa mi to dalo veľa do mojej hokejovej kariéry.
 
Ako si spokojný s dvoma zápasmi, v ktorých si sa predstavil? Ako ťa zhodnotili tréneri?
 
Bol som spokojný s tými dvoma zápasmi. Jasné, že to mohlo byť aj lepšie, ale cítil som sa dobre na ľade. Posledný míting, ktorý som mal s vedením, tak mi povedali že veľmi dobre som hral a že som sa im páčil, že preto som aj dostal pozvánku do kempu a že som sa ukázal vo veľmi dobrom svetle.
 
S ktorým hráčom sa ti najlepšie spolupracovalo, s ktorým si si najviac rozumel?
 
Najviac času som asi trávil so švedským kamarátom Olaussonom, keďže sme taká istá veková kategória. Boli sme tam iba pár hráčov z Európy, tak sme spolu chodievali na večere a trávili čo najviac času spolu, či na štadióne, alebo mimo štadióna.
 
Stihol si si pozrieť aj Denver a okolie? Páčilo sa ti tam?
 
Stihol som isť raz do mesta Denveru, keďže sme bývali dosť ďaleko od mesta, lebo sme trénovali aj bývali mimo mesta. Je to veľmi pekné mesto až na to, že bolo tam veľa bezdomovcov, čo nebolo až také pekné, ale ako centrum mesta ho podľa mňa treba ísť pozrieť.
 
 
Keď ťa poslali z kempu naspäť do juniorky, povedali ti aj dôvody, prečo si nemohol pokračovať v hlavnom kempe?
 
Povedali mi že som odviedol výbornú prácu a že ma budu naďalej sledovať. Keďže už teraz v piatok už máme prvý zápas v juniorke, tak som to už aj očakával, že priebehu týždňa ma pošlú naspäť do juniorky
 
Aké sú tvoje súčasné ciele? Veríš, že o rok budeš draftovaný?
 
Tak byť draftovaný... Je tam šanca a bude to moj posledný rok, čo môžem byť draftovaný. Dúfam, že sa mi vydarí sezóna, nejaký tím a možno aj Colorado podpíše so mnou kontrakt.
 
Niektorí mladší hráči, mám na mysli najmä dorastencov, môžu snívať o rýchlom vstupe do NHL. Ty si stále mladý, ale už vieš, aká je to drina a že nikto ti nič nedá zadarmo. Aký by si mal odkaz pre mladších hráčov v tejto súvislosti?
 
Mladším hráčom by som odkázal nech sa snažia makať každý tréning, zlepšovať sa a nikdy sa nevzdávať, lebo prídu aj také chvíle, kedy sa nebude dariť. Stále makať a snažiť sa ukázať trénerom, že chcete hrať a chcete sa zlepšovať a stále si isť za svojím cieľom alebo snom, čo každého hokejistu je NHL.
 
Matejovi prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére. Ďakujeme za rozhovor.
 
Fotky: ColoradoAvalanche.com, archív M.K.

David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
07/10/2021 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."