Viac noviniek z fanklubu

Slovensko a Eurolanche v múzeu

Slovensko a Eurolanche v múzeuNeoficiálne múzeum najznámejšieho fast foodového reťazca rozšírilo svoju zbierku.

Eurolanche, najväčší fanklub Colorada Avalanche vo svete založený v Európe v roku 2007, zorganizoval doposiaľ dvanásť výletov svojich členov do USA za hokejom Avs. Súčasťou zájazdov je bohatý program s množstvom aktivít a aj množstvo pamätných zážitkov. 
 
Počas poslednej Eurolanche Invasion XII sa výprava presúvala autom z Los Angeles cez Las Vegas až do Denveru. Časť úseku medzi Los Angeles a Las Vegas fanúšikovia prešli po slávnej ceste Route 66. Jedna z prvých zastávok ich pár kilometrov za L.A. zaviedla do mesta San Bernardino, kde navštívili miesto, kde sídlil prvý McDonald's v rokoch 1940-1953.
 
 
Dnes sa v tejto lokalite nachádza neoficiálne múzeum McDonald's. Vstupné je bezplatné, návštevníci si môžu pozrieť desiatky tisíc predmetov spätých s týmto reťazcom z mnohých krajín celého sveta. Nechýbajú zakonzervované sendviče, menu lístky, hračky, obaly na jedlo, propagačné materiály...
 
Keď si predseda Eurolanche David Púchovský všimol, že vo vitrínach chýba niečo zo slovenského McDonald's, dohodol sa s prevádzkarom, že mu niečo zaujímavé pošle. David sa po prílete domov skontaktoval s PR oddelením slovenskej pobočky fast foodu, ktorá mu poslala niekoľko príznačných predmetov, ktoré sú dostupné iba v slovenských reštauráciách.
 
 
David tieto predmety preposlal priamo do San Bernardina a na žiadosť prevádzkara múzea pripojil aj svoju fotografiu spred Bratislavského hradu v drese Colorada Avalanche s dodatočným opisom o Eurolanche i Eurolanche Invasion. Slovenský McDonald's tak našiel svoje čestné miesto v jednej z vitrín v múzeu, aj keď s menším preklepom v názve nášho štátu. Našťastie nechýba zmienka o Eurolanche, čo len na záver pekne dopĺňa celú podstatu fanklubu prinášať nielen hokejové zážitky.
 
Ďakujeme McDonald's Slovensko za spoluprácu!
 
 
Fotografie z návštevy Eurolanche v múzeu z februára 2020:
 
 
Viac foto z Eurolanche Invasion XII a z road tripu po Route 66 nájdete na tomto odkaze.

Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
07/11/2021 - 10:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."