Viac článkov v slovenčine a češtine

Eurolanche sa vracia do Denveru

Eurolanche sa vracia do DenveruTrinásteho výletu členov fanklubu sa zúčastní rekordný počet účastníkov.

Po trojročnej prestávke sa najväčší fanklub Colorada Avalanche vracia do Denveru. Eurolanche organizuje Eurolanche on Tour XIII od 25. februára do 12. marca 2023. Názov výletu bol zmenený po začiatku ruskej invázie na Ukrajine. Tour sa zúčastní rekordný počet členov - 14 zo Slovenska, Českej republiky a po prvýkrát zo Švédska. Pre 11 z nich to bude prvý výlet do USA v živote.
 
"Som rád, že po pauze spôsobenej pandémiou sa Eurolanche vracia do Denveru v doteraz najväčšom počte. Čakajú nás síce len dva týždne, no nikdy predtým som taký nabitý program nezažil, tak verím, že všetko vyjde podľa plánu a okrem ôsmich výhier zažijeme nezabudnuteľné momenty," povedal zakladateľ a predseda Eurolanche David Púchovský.
 
Hlavným programom Tour XIII bude návšteva ôsmich zápasov Colorada Avalanche, čo sa podarí po tretíkrát za sebou v histórii výletov. Pôjde o 7 domácich zápasov proti Calgary Flames, Vegas Golden Knights, New Jersey Devils, Seattle Kraken, San Jose Sharks, Los Angeles Kings a Arizone Coyotes. 
 
Po prvých troch domácich zápasoch sa fanúšikovia presunú do Dallasu v štáte Texas, kde taktiež budú povzbudzovať Avs. Výprava do Dallasu bude súčasťou road tripu, keďže členovia Eurolanche celý presun tam a späť absolvujú v dvoch dodávkach. Pre Eurolanche to bude prvý hosťovský zápas v hlavnom meste Texasu. Pôjde zároveň o piaty výlet fanklubu v rade, kedy sa výprava pozrie na zápas Avalanche na ihrisku súpera.
 
V rámci zájazdov Eurolanche sa do programu zápasov po prvýkrát v histórii dostali súperi z New Jersey a Seattle. Spomedzi všetkých ostatných tímov členovia fanklubu nevideli v akcii už len hráčov Bostonu Bruins a Caroliny Hurricanes. Zoznam navštívených zápasov dokonca zahrňuje Atlantu Thrashers.
 
Program Eurolanche on Tour XIII bude nabitý od prvého momentu po odlet domov. Jeho súčasťou budú tradičné zastávky, ale aj také miesta, kde sa žiadni účastníci predošlých dvanástich výletov nedostali. Pôjde napríklad o celodenný výlet a krátke prechádzky v Skalistých horách, aktivity spojené v oblastiach ako Colorado Springs, Boulder, Eldorado Canyon či sever štátu Colorado vrátane krátkych návštev v susedných štátoch. Na každý deň je pripravených množstvo aktivít, niekde aj niekoľko alternatív, preto sa presný program vykryštalizuje až neskôr. 
 
Ak sa napokon účastníci zájazdu zhodnú, tak na jeho konci si budú môcť povedať, že v priebehu dvoch týždňov navštívil 6 amerických štátov: Colorado, Nové Mexiko, Oklahoma, Texas, Kansas, Nebrasku a Wyoming. V prípade trojice Oklahoma, Texas a Kansas to bude premiérová návšteva pre Eurolanche.
 
Samostatnou kapitolou bude road trip do Dallasu, ktorý prinesie priestor na návštevu južnej časti štátu Colorado a nezabudnuteľnú jazdu s množstvom zastávok po časti úseku legendárnej cesty Route 66.
 
Spravodajstvo ohľadom Eurolanche on Tour XIII a viac informácií vám začneme prinášať od 1.2.2023.

 


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
12/10/2022 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."