Viac noviniek z fanklubu

Zajtra sa začína Eurolanche on Tour XIII

Zajtra sa začína Eurolanche on Tour XIIIRekordný počet členov Eurolanche si v USA pozrie osem zápasov Colorada Avalanche.

Po trojročnej prestávke sa najväčší fanklub Colorada Avalanche vracia do Denveru. Eurolanche organizuje Eurolanche on Tour XIII od 25. februára do 12. marca 2023. Názov výletu bol zmenený po začiatku ruskej invázie na Ukrajine. Tour sa zúčastní rekordný počet členov - 14 zo Slovenska, Českej republiky a po prvýkrát zo Švédska. Pre 12 z nich to bude prvý výlet do USA v živote. Odhadovaný počet najazdených kilometrov môže presiahnuť hranicu 4000, čím sa stanoví absolútny rekord v histórii Eurolanche on Tour.
 
Do Denveru sa po rekordný 12. krát s Eurolanche a 13. krát celkovo vráti jeho zakladateľ a predseda David Púchovský. V poradí tretia návšteva to bude pre Jakuba Kantora z Českej republiky (dve s Eurolanche, jedna osobitne). Po prvýkrát sa za oceán pozrú Slováci Ladislav Olejník, Marián Hula, Michal Večera a Peter Masaryk, Česi Jiří Matějičný, Michal Kubala, Marian J., Jan Novák, Jiří Otto a Roman Košeček a Švédi Hannes a Patrik Bobergovci. 
 
Hlavným programom Tour XIII bude návšteva ôsmich zápasov Colorada Avalanche, čo sa podarí po tretíkrát za sebou v histórii výletov. Pôjde o 7 domácich zápasov proti Calgary Flames, Vegas Golden Knights, New Jersey Devils, Seattle Kraken, San Jose Sharks, Los Angeles Kings a Arizone Coyotes. 
 
Po prvých troch domácich zápasoch sa fanúšikovia presunú do Dallasu v štáte Texas, kde taktiež budú povzbudzovať Avs. Výprava do Dallasu bude súčasťou road tripu, keďže členovia Eurolanche celý presun tam a späť absolvujú v dodávke a väčšom automobile. Pre Eurolanche to bude prvý hosťovský zápas v hlavnom meste Texasu. Pôjde zároveň o piaty výlet fanklubu v rade, kedy sa výprava pozrie na zápas Avalanche na ihrisku súpera.
 
V rámci zájazdov Eurolanche sa do programu zápasov po prvýkrát v histórii dostali súperi z New Jersey a Seattle. Spomedzi všetkých ostatných tímov členovia fanklubu nevideli v akcii už len hráčov Bostonu Bruins a Caroliny Hurricanes. Zoznam navštívených zápasov dokonca zahrňuje Atlantu Thrashers. V prípade San Jose to bude pre fanklub už 6. vzájomný zápas, čo z tohto klubu spraví druhého najnavštevovanejšieho súpera po Chicagu Blackhawks (osem vzájomných zápasov). 
 
 
Program Eurolanche on Tour XIII bude nabitý od prvého momentu po odlet domov. Jeho súčasťou budú tradičné zastávky, ale aj také miesta, kde sa žiadni účastníci predošlých dvanástich výletov nedostali. Pôjde napríklad o celodenný výlet a krátke prechádzky v Skalistých horách, aktivity spojené v oblastiach ako Colorado Springs, Boulder, Eldorado Canyon či severu štátu Colorado vrátane krátkych návštev v susedných štátoch. Pôjde o štáty Nové Mexiko, Oklahoma, Texas, Kansas, Nebraska a Wyoming, čo spoločne s Coloradom tvorí až sedem navštívených amerických štátov v priebehu jedného výletu. V prípade trojice Oklahoma, Texas a Kansas to bude premiérová návšteva pre Eurolanche. Na programe bude aj návšteva zápasov NBA a NLL (lakros).
 
Road trip do Dallasu zahrňuje zastávky vysunutého mosta Royal Gorge Bridge, farmy s aligátormi, národný park Great Sand Dunes, mestečko Tucumcari a ďalšie zaujímavé miesta na slávnej Route 66, mestá Oklahoma City a Dallas, coloradskú pamätihodnosť Bentova pevnosť a  ďalšie iné. Len v rámci tohto road tripu fanúšikovia najazdia vyše 3 300 kilometrov.
 
Pre najčerstvejší program vám odporúčame sledovať web a sociálne siete Eurolanche.

Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
24/02/2023 - 10:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."