Viac článkov v slovenčine a češtine

Měl by Joe Sacco setrvat?

Měl by Joe Sacco setrvat?Joe Sacco udělal spoustu skvělé práce a získal si sympatie fanoušků slavného týmu. Ty ovšem s postupem času vyprchávají.

Po dvou letech u farmářského týmu se postavil do čela Colorada Avalanche. V začátcích si vedl skvěle. Uměl hráče namotivovat, měl respekt a nebál se posadit i hvězdy týmu za výkony, které podle něj neodpovídaly hlavním rysům Avalanche - bojovnost. Proto z prakticky odepisovaného týmu udělal jedno z největších překvapení loňského ročníku a sezonu zakončil s bilancí 43-30-9. (52,4% výher).

Pohádkové putování „Lavin“ skončilo v prvním kole play-off, kde ale podalo velmi sympatický výkon, především v úvodu série se San Jose. Zkušenější Sharks si nakonec vítězství pohlídali a přešli do dalšího kola po výhře 4:2 v sérii. Přesto se na celou sezonu pohlíželo jako na skvělý krok kupředu.

Do další sezony se nastupovalo s mnohem větším očekáváním a ze začátku Avs nezklamali. Navíc při faktu, že na ně soupeři byli naprosto odlišně připraveni než před dvěma lety, dá se říci, že klub z Denveru do ročníku vstoupil skvěle. Přesto se v jeho průběhu začaly ukazovat nedostatky, které musí vyřešit pouze jeden povolaný člověk - trenér mužstva.

Colorado naprosto tápalo v defenzivě, ještě otřesnější byla hra týmu v oslabení. Početní převaha „Lavinám“ sice vyhovovala, přesto v ní několikrát Saccův tým inkasoval. Navíc se začali množit "podivná" rozhodování o sestavě na následující zápasy. Na všech stránkách a fórech jsme si mohli přečíst nespočet reakcí na nasazení Matta Hunwicka či Ryana Wilsona na úkor jiných hráčů, především Jonase Holose.

Rázný Saccův přístup jakoby se časem vytratil a Colorado začalo strádat. Jak to letos dopadlo každý z nás ví. Laviny zakončili sezonu s chabými třiceti vítězstvími a celkovou bilancí 30-44-8 (36,5% výher). Trenér Avs si tedy po dvou ročnících vyrovnal svou statistiku na celkových 73-74-17 (44,5% výher).

V průběhu letošní sezony se vedení klubu rozhodlo, že Saccovi dá ještě šanci a i příští ročník bude koučovat tento muž. Je to správný krok? Jak se mu bude dařit po zpackané sezoně? Dokáže opět pozvednout mužstvo?

Jedno je jisté již teď. I když jsou to spíše alibistická slova, horší být pravděpodobně už nemůže. Loňská sezona byla totiž nejhorší v historii Colorada Avalanche a za rok se musí mužstvo nutně zlepšit. Pokud ne, Joe Sacco by u dalšího působení týmu pravděpodobně nemusel být.

Názor Eurolanche: Zatím můžeme pouze spekulovat o správnosti tohoto kroku (dát Saccovi ještě šanci). Pravdou ovšem je, že svérázný kouč odvedl v Coloradu spoustu práce a hodit ho přes palubu po nepovedené druhé polovině letošní sezony by bylo až příliš kruté. Proto dostane šanci i za rok, kde bude moci přesvědčit o svých trenérských kvalitách. 


Matej Klucho, Czech Republic, eurolanche@eurolanche.com
14/06/2011 - 21:25

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."