Viac článkov v slovenčine a češtine

Hodnocení hráčů - Paul Stastny

Hodnocení hráčů - Paul StastnyNyní si představíme jednu z hlavních tváří týmu Paula Stastnyho. Jak bude vzpomínat na uplynulou sezonu?

Paul Stastny C- (B)
74 zápasů, 57 bodů (22+35), hodnocení plus/minus: -7, čtyři branky v přesilových hrách, 181 střel, tři vítězné góly, 53,2% vyhraných vhazování

Ohlédnutí za minulým ročníkem bude v podání Stastnyho jistě smutnou podívanou. Rodák z Quebecu se slovenskými kořeny se sice na ledě neztratil, z pozice nejlépe placeného hráče týmu a elitního centra, ale jednoduše očekáváte lepší výkony. V letošní sezoně navíc vynechal osm utkání, když ho trápily drobné potíže se zády, nemocí a pravou nohou.

Letošních 57 bodů je navíc značně za očekáváním. Méně nasbíral pouze v sezoně 2008/2009 (36 bodů), to ale promarodil téměř polovinu ročníku kvůli zlomené ruce. Smlouvu má ještě na tři roky a fanoušci od něho budou jistě požadovat lepší výkony. Stastny bude muset najít novou motivaci, jeho projev na ledě vypadá v mnoha situacích spíše laxně a bez zájmu. Když ovšem na ledě spolupracoval například s Milanem Hejdukem, jeho talent prorazil naplno. Najednou vytvářel svými pasy spoluhráčům spoustu příležitostí.

Na příští sezonu zbývá řešit stále spoustu otazníků, v ideálním případě by však tým „Lavin“ mohl disponovat velmi kvalitní útočnou vozbou v čele se Stastnym, Hejdukem, Duchenem, Fleischmanne, Muellerem či Jonesem. A v tomto případě je téměř jisté, že ať spojíte elitního centra Avs s kýmkoli z tohoto výčtu, měla by jim to na ledě klapat. Bohužel nejlepší "chemie" v dresu Lavin panovala mezi Stastnym a Chrisem Stewartem, který se ovšem v této sezoně poroučel do St. Louis. Proto bude muset Paul hledat nového gólového parťáka. Najde ho v dalším pravákovi Davidu Jonesovi, který letos ukázal svůj potenciál?

Názor Eurolanche: Stastny letos skutečně neoslňoval. Na druhou stranu dokáže být celý zápas téměř nenápadný a poté vystřihne skvělou gólovou nahrávku, nebo individuální akci. Dvaadvacet branek v ročníku je rozhodně skvělé číslo. Stastny je navíc ústřední postavou přesilovky Colorada.

Zdroj: Denver Post

 


Matej Klucho, Czech Republic, eurolanche@eurolanche.com
15/06/2011 - 21:27

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."