Cliché ma za sebou debut v drese Avs

Marc-André Cliché odohral vo svojej kariére cez tristo profesionálnych zápasov, ale len dva z nich boli v NHL. Presnú polovicu má na konte za klub Colorado Avalanche. V zápase proti Nashville Predators debutoval za tento klub a hneď si pripísal na konto svoj prvý bod v NHL – za asistenciu na gól Patricka Bordeleaua.
Cliché sa dostal do zostavy namiesto zraneného Gabriela Landeskoga, ktorého miesto zaujal John Mitchell. Marc-André pôsobil v posledných troch sezónach ako kapitán farmy Los Angeles Kings. S jeho jednocestnou zmluvou však musel v lete prejsť cez waiver a to využilo Colorado, aby ho stiahlo. Bolo to dosť prekvapujúce, ale Patrick Roy asi vedel, prečo ho potrebuje. To isté platí aj o Avs – ak ho budú chcieť poslať do Lake Erie, bude musieť prejsť cez waiver, a hrozí jeho strata.
O svojom chystanom debute za Avs povedal pred zápasom Cliché pre Denver Post nasledovné: „Som riadne nervózny. Veľa som toho počas noci nenaspal. Som ale vzrušený, že môžem ukázať, čo je vo mne.“. Nakoniec z toho bola vyššie spomínaná jedna asistencia.
Vizitka Marc-André Clichého
Zdroj obrázka: Capgeek
Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
06/10/2013 - 13:00