Viac noviniek z fanklubu

Pohľad späť: Eurolanche Invasion II

Pohľad späť: Eurolanche Invasion IINorbert Gruber z Rakúska si zaspomínal na svoj prvý výlet do Denveru, po ktorom pre neho nasledovali ďalšie účasti na Invasion.

Po prvej Invasion v decembri 2008 and januári 2009 s troma členmi sa zorganizovala Eurolanche Invasion II znovu za účasti troch členov na konci januára a začiatku februára 2009. Obe Invasion splnili veľké sny šiestich fanúšikov a ja som bol súčasťou druhej skupiny. Na výlet nikdy nezabudnem. Všetko sa to začali zápasom proti Anaheimu Ducks. Aj keď sa Avs v tom čase moc nedarilo, nikto sa nevedel dočkať zápasu v Pepsi Center. Bol to skutočne vzrušujúci zápas a domáci mali veľa šancí ho vyrovnať v posledných minútach. Napriek tomu, že sme videli hneď prvú prehru, boli sme stále radi, keďže po skončení zápasu nás vďaka Eurolanche pustili do útrob štadióna, takže sme osobne stretli všetkých hráčov. Vždy si budem pamätať na prvých z nich – Johna-Michaela LilesaMareka Svatoša. Prichádzali ďalší hráči a my sme sa cítili ako v nebi.

 Autor originálneho anglického článku Norbert Gruber (kľučiaci).

Ďalší deň sme navštívili tréningové centrum. Bolo to absolútne vynikajúce vidieť pripravovať sa hráčov Avalanche na ich ďalší zápas proti Calgary Flames. Aj potom sme si dostatočne užili ďalší deň v Denveri, keď sme nakúpili množstvo suvenírov v oficiálnom tímovom obchode. Panebože, predajcovia si museli myslieť, že sme úplní blázni! Až tak veľa tašiek plných suvenírov Colorada Avalanche sme mali.

O jeden deň neskôr nasledoval náš druhý zápas, proti Flames. Po menšom sklamaní z predošlej prehry sme konečne videli víťazstvo. Avs vyhrali 4:3. Vždy si budem pamätať fantastický výkon Petra Budaja. Zápas bol o to lepší, že sme sedeli hneď za bránou v prvom rade, takže sme mali výborný prehľad o hre a akcia na ľade bola neskutočná. Už na ďalšom tréningu nás hráči Colorada začali spoznávať aj vďaka vlajke Eurolanche. Poznali nás nielen viacerí hráči, ale aj ľudia v Pepsi Center.

Tretí a posledný zápas Invasion II bol pre nás špeciálnym dňom, pretože sme navštívili tréning v Pepsi Center priamo v deň konania zápasu. Bolo to skvelé vidieť hráčov pripravovať sa na štadióne. Okrem 10-15 novinárov, iba my traja sme sedeli na tribúne. Keďže hala bola skoro úplne prázdna, mohli sme počuť všetko, o čom sa rozprávali hráči a tréneri – bol to pocit, akoby sme boli súčasťou ich tréningu. Po tréningu a druhej výhre (celková bilancia 2-1) som si začínal myslieť, že všetky krásne zážitky sú už za mnou, ale mýlil som sa. Najlepší ešte len prišiel.

Brankár Budaj sa nás opýtal, či by sme chceli vidieť šatňu. Zobral nás tam a spravili sme množstvo fotiek. Šatňa je miesto iba pre hráčov a novinárov, ale vďaka cestovaniu toľkých kilometrov z Európy sme sa tam mohli dostať aj my a vidieť veci, ktoré iní fanúšikovia bežne nemôžu. Znovu to bol ďalší fantastický zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem.

Po tomto týždni som bol šialene nadšený pre ďalšiu Invasion. Deň po zápase proti Dallasu Stars sme nasadli na lietadlo a odleteli domov. Už vtedy som vedel, že sa čoskoro vrátim späť. Ďalší účastníci Invasion II hovorili to isté. Kufor bol plný suvenírov, foťák plný fotografií, na drese boli všetky podpisy hráčov – nemohol som si želať viac. Vďaka Eurolanche a Invasion som si konečne splnil sen. Som za to veľmi vďačný, lebo nie každý sa dostane k takýmto príležitostiam.

Dôležité odkazy:


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
06/01/2023 - 16:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."