Viac článkov v slovenčine a češtine

Do Avalanche prichádza obranca Clark

Do Avalanche prichádza obranca ClarkColorado Avalanche z Anaheimu získalo ďalšieho talentovaného obrancu do širšieho kádra.

Tretím hráčom, ktorého Joe Sakic získal pred koncom prestupového obdobia bol vytúžený obranca. Nejde ale o nejakú veľkú rybu, skôr môžeme hovoriť o veľkom talente. Z Anaheimu Ducks prichádza defenzívny špecialista Mat Clark. Opačným smerom sa sťahuje Micheal Sgarbossa.

Budúcnosť obrany

Fanúšikovia od  vedenia Avs očakávali, že na trhu ulovia kvalitného obrancu. Sen sa stal skutočnosťou. 24-ročný Kanaďan bol do NHL draftovaný v roku 2009 v druhom kole z celkového 37. miesta. Do NHL nakukol už pred dvoma rokmi, ale v natrieskanej hviezdnej zostave Ducks nedostal veľa priestoru. Na farme ale podáva veľmi spoľahlivé výkony a vďaka svojim fyzickým parametrom sa dá očakávať, že sa v NHL nestratí. Priam naopak.

Protihodnota za Clarka bola veľmi vysoká. Anaheim ukoristil talentovaného Sgarbossu, ktorý sa ale v drese Avalanche výrazne nepresadil. Mike prichádzal zo San Jose Sharks ako prospekt, od ktorého si vedenie veľa sľubovalo. Za dva a pol roka v organizácii naskočil do NHL len na 9 zápasov, v ktorých si pripísal len jeden bod za jednu asistenciu.

Mat Clark je veľkým fanúšikom Colorada. Ako malý obdivoval kapitána Avs Joe Sakica. Teraz ho jeho detský idol angažoval do svojho tímu a preukázal mu veľkú dôveru.

Analýza: Mat Clark je veľkým prísľubom do budúcnosti. V juniorke ukázal svoj veľký talent a bol draftovaný len 4. miesta za Ryanom O´Reillym. Na farme Anaheimu podáva spoľahlivé výkony. Určite si debut v novom tíme pripíše ešte počas prebiehajúceho ročníka. Clark môže byť adekvátnou náhradou za Jana Hejdu, ktorý cez leto tím pravdepodobne opustí. 


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
02/03/2015 - 19:59