Tretí deň kempu

Mladé nádeje v službách Avalanche majú za sebou posledný tréning rozvojového kempu Avalanche. Ako tomu bolo aj počas dvoch predchádzajúcich dni, aj včera bolo opäť hlavným bodom tréningu korčuľovanie pod dohľadom korčuliarskej trénerky Tracy Tutton. Tá v rozhovore po druhom tréningu načrtla, čo bude hráčov čakať počas včerajšieho záverečného tréningu. Cviky sa sústredili na brzdenie, rozbiehanie, prekladanie nôh a zároveň aj na explozívnosť prvých krokov. Včera bol prvým tímom na ľade bordový tím v zložení Bigras, Beaudin, Greer, Hamonic, Magyar, Storm a Westlund, ktorí si tak mohli rovnako, ako ich spoluhráči počas predošlých dní, trocha zastrieľať na brankárov. Z brankárskeho tria včera na ľade chýbal Spencer Martin.
Mladé nádeje Avalanche majú za sebou produktívny kemp
Ani tretí tréning nepriniesol väčšie prekvapenia, hráči, ktorí vyčnievali počas predošlých dvoch tréningov v pozitívnom zmysle vyčnievali aj včera, kým tí, ktorí sa počas predchádzajúcich tréningov trápili, s cvikmi bojovali aj tento krát. Z bordového tímu treba určite vyzdvihnúť Chrisa Bigrasa, ktorý mal počas kempu problémy jedine s mohawk technikou počas druhého tréningu. Odhliadnuc od toho je jasne vidieť, prečo je Bigras považovaný za najlepší defenzívny prospect v organizácii. Jeho korčuľovanie je na veľmi vysokej úrovni a ak ho dokáže efektívne využívať aj v herných situáciách, tak je vážnym adeptom na to, aby si dokázal v septembri vybojovať miesto v NHL. Okrem Bigrasa sa v dobrom opäť ukázala dvojica univerzitných hráčov Greer a Storm. Greer ukázal, že je obrovským srdciarom, ktorý robí všetko naplno. Jeho korčuľovanie sa počas kempu neustále zlepšovalo. Greer ma za sebou veľmi úspešný kemp a všetko naznačuje tomu, že má pred sebou svetlú budúcnosť. Storm sa taktiež počas celého kempu zlepšoval, na 198 centimetrov má celkom slušné korčuliarske schopnosti. Ak by ich dokázal ešte zlepšiť, mohol by z neho byť solídny obranný prospect. Ani Greer ani Storm sa kvôli tomu, že sú univerzitní hráči, nebudú môcť predstaviť v septembrovom prípravnom kempe.
Bigras má šancu na to, aby si v septembri vybojoval miesto v NHL
Po bordovom tíme sa na ľade predstavil šedý tím. Ako tomu bolo aj v prípade bordového tímu, aj v šedom tíme excelovali opäť tí istí hráči, kým iní sa zas opäť trápili. Mikko Rantanen sa počas celého kempu prezentoval okrem výborných ofenzívnych inštinktov a presnej, hoci pomalšej strele aj veľmi slušným korčuľovaním, aj napriek tomu, že nepatrí medzi najrýchlejších hráčov, má veľmi slušnú mobilitu a fanúšikovia sa v jeho prípade majú rozhodne na čo tešiť. Najlepším korčuliarom nie len šedého tímu, ale aj celého kempu bol obranca Mason Geertsen. Po technickej stránke bol bezpochyby najlepším spomedzi všetkých mladíkov v kempe. Aj napriek tomu, že je jeho korčuľovanie naozaj na excelentnej úrovni, sa Geertsen počas celého kempu snažil neustále zlepšovať. Nie je síce najrýchlejším obrancom, no určite by bol schopný odohrať dlhé minúty na ľade, dúfajme, že jedného dňa aj v NHL. Spolu s Bigrasom patrí k najlepším prospectom organizácie a bude mať obrovskú šancu zabojovať o miesto v prvom tíme. Vcelku dobrým dojmom pôsobil aj obranca Kyle Wood, ktorý má na obrancu veľmi slušnú strelu, no ešte musí značne popracovať na svojom korčuľovaní smerom dozadu. Za sklamanie možno považovať Connera Bleackleyho, ktorý vyzeral byť vo veľmi dobrej kondícii a jeho strele sa toho veľa vytknúť nedá, no v kempe zameranom na korčuľovanie bolo vidno, že práve korčuľovanie je jeho najväčšou slabinou.
Bleackleyho najväčšou slabinou je jeho koruľovanie
Posledným tímom na ľade bol modrý tím, z ktorého treba za veľmi solídny kemp pochváliť trojicu Sergei Boikov, J.T. Compher a Andreas Martinsen. Ruský mladík Boikov sa počas kempu prezentoval excelentnými korčuliarskymi schopnosťami, na ľade pôsobí nesmierne ladne a niektoré cviky si dokonca sám snažil sťažovať. Trénerka Tutton naňho neraz ukazovala s tým, že presne tak by mali cviky vyzerať a ostatní by si z neho mali brať príklad. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa bude Boikovovi dariť v prípravnom kempe Avalanche, no už teraz by mohol byť jedným z hráčov, ktorý by mohli veľmi príjemne prekvapiť. Príjemným prekvapením bol totiž už počas tohto kempu. Compher, ktorý je jedným z hráčov, ktorého Avalanche získali výmenou za Ryana O’Reillyho a Jamieho McGinna, nie je najlepším korčuliarom, no počas kempu bolo uňho badať mierne zlepšenie. Compher sa svoje slabšie korčuľovanie snaží kompenzovať energiou a húževnatosťou, čo sa mu darí na výbornú. V priestore pred bránkou je pre brankárov veľmi nepríjemným hráčom a v budúcnosti by mohol tieto svoje schopnosti využiť do istej miery aj v NHL. Kvôli tomu, že je univerzitným hráčom, sa Compher rovnako ako Greer a Storm nebude môcť predstaviť v septembrovom prípravnom kempe. Tretím, no možno najprekvapujúcejším hráčom modrého tímu bol Andreas Martinsen. V porovnaní s ostatnými bolo vždy vidieť, že je už zopár rokov profesionálnym hráčom. Počas kempu sa okrem pokročilej ofenzívnej techniky prezentoval aj slušným korčuľovaním. Zatiaľ vyzerá jeho podpis veľmi slušne a Martinsen má potenciál stať sa veľmi platným hráčom či už v AHL, alebo dokonca aj v NHL.
Podpis Martinsena sa zatiaľ javí ako dobrý ťah
Zdroje fotiek: Colorado Avalanche, Denver Post
Michal Hezely, Slovakia, hezely@eurolanche.com
10/07/2015 - 10:00