Zápas č. 2 - Sumár

Iná jazyková verzia:     English English   Späť na Global Series web

Zápas začala aktívnejšie Ottawa Senators. Už v sedemnástej sekunde vystrašil Tom Pyatt brankára Jonathana Berniera, ktorý nahradil Semyona Varlamova po včerajšej prehre. Ďalšie šance mali Sens v deviatej a desiatej minúte, menovite Mike Hoffman a Matt Duchene. Prakticky po celú prvú tretinu boli Sens aktívnejší a Avs do šancí nepúšťali. Až v štrnástej minúte v oslabení chyboval na modrej Erik Karlsson. Blake Comeau sa dostal do samostatného úniku a nedal gólmanovi Mikeovi Condonovi žiadnu šancu. Avs viedli 1:0. V šestnástej minúte to už mohlo byť 2:0, lenže Mikko Rantanen trestuhodne netrafil prázdnu bránu. V závere tretiny Avs hrali opäť v oslabení, no Ottawe sa vyrovnať nepodarilo.

Druhú tretinu začali Avs zle, zvlášť Bernier, keď Hoffman nahodil puk do pásma a ten tesne pred bránou zmenil smer a brankára Colorada nepríjemne prekvapil. V piatej minúte sa zbytočne radovali fanúšikovia Sens. Puk sa síce dostal za coloradskú bránku, ale gól neplatil, pretože Bernier bol podrazený. O tri minúty sa naopak tešili priaznivci Avs. V presilovke sa prezentoval peknou strelou švihom Alexander Kerfoot a poslal Colorado do vedenia 2:1. Kerfoot sa presadil tretí zápas za sebou. Bohužiaľ, o štyridsaťdva sekúnd bolo vyrovnané, keď Karlsson obral o puk Matta Nieta, hneď nato prihral Markovi Stoneovi a ten už si s Bernierom poradil. Vyrovnaný stav trval minútu a dvadsať sekúnd. Strela Svena Andrighettoa bola tečovaná z uhla. Po tomto góle vystriedal v bráne Condona Craig Anderson. Do konca druhej tretiny gól už nepadol, i keď šance mali oba celky.

Navštívte kompletnú fotogalériu z podujatia

Tretia tretine začala vyrovnanejšie, avšak Sens sa podarilovyrovnať. V siedmej minúte sa presadil príklepom od modrej Johnny Oduya. O štyri minúty to mohlo byť už 4:3 pre Ottawu. Derek Brassard sa dostal do samostatného úniku, ale Bernier bol pozorný. Bohužiaľ, v štrnástej minúte sa podarilo Ottawe otočiť skóre. V presilovke, po vyrazenom puku Berniera sa odrazil na hokejku Hoffmana a ten už nemal problém zakončiť do prázdnej brány. V závere sme mali príležitosť vyrovnať v presilovke a v hre bez brankár, ,lenže to sa nám nepodarilo a tak sme prehrali vo Švédsku i druhý zápas. V závere si ešte vyriešili účty Alex Burrows a Gabriel Landeskog.

Názor autora: Aj druhý švédsky zápas bol vyrovnaný. Dobrý výkon podali asi všetci. Negatívom bola tretia tretina, kde sme nehrali okrem záveru veľmi dobre. Plusom bolo, že sa opäť presadil Kerfoot.

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."