Zajtra sa začína Eurolanche Invasion XI

Zajtra sa začína Eurolanche Invasion XIJedenásteho výletu fanklubu sa zúčastní dvanásť členov Eurolanche.

Fanklub Eurolanche organizuje jedenásty výlet svojich členov do USA pod názvom Eurolanche Invasion XI. Výletu, ktorý štartuje 12. februára a končí sa 28. februára, sa zúčastní 12 členov fanklubu zo Slovenska, Českej Republiky, Rakúska, Spojeného kráľovstva, Poľska a Chorvátska. Počet účastníkov vyrovnáva rekord v histórii Invasion, pričom počet národností vytvára nový rekord. Rekordným bude aj počet navštívených zápasov Colorada Avalanche - osem. Členovia fanklubu budú povzbudzovať Avs v Pepsi Centre proti Torontu Maple Leafs, St. Louis Blues, Vegas Golden Knights, Winnipegu Jets, Floride Panthers a Vancouveru Canucks. Po tretíkrát za sebou a po štvrtýkrát v histórii sa Eurolanche dostane na ihriská súperov, tentoraz na štadióny Chicaga Blackhawks a Nashvillu Predators.

 

Fanklub Eurolanche sa dočká premiérových zápasov proti Torontu a Vegas. Proti Chicagu to už bude rekordný, ôsmy vzájomný duel v histórii Invasion, proti ďalším súperom pôjde o tretie a štvrté stretnutia.

 

Slovensko budú reprezentovať zakladateľ Eurolanche David Púchovský, pre ktorého to bude rekordná desiata účasť na projekte Eurolanche Invasion a po prvýkrát sa k nemu pripoja Peter Junek, Tomáš Oliva, Marcel Sahuľ, Veronika Sahuľová, Peter Kožuško a Pavol Skyba. Z Českej republiky sa premiérovo projektu zúčastní Michal Serafinovič. Pre Norberta Grubera z Rakúska to bude už siedma účasť na Invasion. Kieran Lavelle zo Spojeného kráľovstva, Lukasz Tkocz z Poľska a Maja Andreuzzi z Chorvátska pocestujú do Colorada po prvýkrát. Zaujímavosťou je, že Pavol Skyba žije v súčasnosti v Spojenom kráľovstve a Lukasz Tkocz v USA. Po prvýkrát sa projektu Invasion zúčastnia fanúšikovia zo Spojeného kráľovstva, Chorvátska a Poľska.

 

 

Bohatý program jednej z najdlhších Eurolanche Invasion sa začne návštevou úvodného zápasu v Pepsi Centre, po ktorom sa prví štyria účastníci presunú na dva a pol dňový výlet do Las Vegas, kde bol fanklub po prvýkrát a naposledy pre troma rokmi. Po návrate do Denveru sa k nim pripojí kompletná zostava Invasion XI, ktorú bude neskôr čakať štvordňový road trip do Chicaga a Nashvillu na dvojzápas Avs. Eurolanche sa do Chicaga vráti po tretíkrát a druhýkrát v rade, v Nashville si odbije premiéru.

 

Súčasťou programu Invasion XI bude návšteva deviateho hokejového zápasu výletu, keď si členovia pozrú prvýkrát zápas AHL a budú počas neho podporovať Colorado Eagles. Fanúšikovia ďalej navštívia centrum Denveru, mestá Blackhawk a Central City, Georgetown, mesto duchov St. Elmo, farmu aligátorov Colorado Gator Farm, mesto Fraser (bobovanie), mestá Chicago a Nashville, výrobňu whiskey Jack Daniel's v meste Lynchburg, Red Rocks amfiteáter, rezerváciu Rocky Mountain National Wildlife Refugee a pivovar Coors Brewery. Do programu sa dostanú aj dve vyhliadkové výlety po horách Rocky Mountains a nová trasa severne od Denveru v oblasti Poudre Canyon Rd.   

 

Členovia skupiny Invasion XI navštívia až šesť amerických štátov, čo je nový rekord v histórii projektu. Sú to  Colorado, Nevada, Illinois, Indiana, Kentucky a Tennessee. Fanúšikovia budú do Las Vegas a Chicaga letieť, medzi Chicagom a Nashvillom sa presunú autom.   

 

V programe Invasion XI nebudú samozrejme chýbať stretnutia s hráčmi Avalanche a miestnymi fanúšikmi ako vždy predtým, ale aj návšteva tréningu Avs.

 

Eurolanche zorganizoval desať Eurolanche Invasion v rokoch 2008 až 2018 s celkovým počtom účastníkom 59 z 8 rôznych európskych krajín. Za ten čas navštívili 10 amerických štátov, a aj Kanadu a Mexiko. Nalietali viac ako 200 000 kilometrov a v USA strávili 149 dní. Dokopy si pozreli 63 zápasov Avalanche, z toho šesť na ihriskách súperov. Celková bilancia zápasov je 36-21-5 (zápas veteránov Colorada a Detroitu sa do nej nepočíta).

 

Eurolanche bol založený v roku 2007 a je najdlhšie pôsobiacim projektom fanúšikov v NHL. S takmer 900 zaregistrovanými členmi a pravidelne organizovanými vlastnými podujatiami je fanklub taktiež najväčším v rámci ligy. Členstvo v Eurolanche je bezplatné pre fanúšikov Avalanche z celého sveta. Eurolanche organizuje aj stretnutia členov a stretnutia s hráčmi Avs. Fanklub zorganizoval najväčšiu akciu na zápasy Colorada do Švédska a vydal vlastnú knihu v dvoch jazykových verziách. 

 

Všetky základné informácie o Eurolanche Invasion a o predošlých desiatich výletoch nájdete na Invasion.Eurolanche.com. Ak uvažujete o účasti na budúcej Invasion a máte otázky, posielajte ich na eurolanche@eurolanche.com. Prihlasovanie bude spustené neskôr a budú naň upozornení členovia fanklubu, ktorí pri registrácii uviedli svoju e-mailovú adresu.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
11/02/2019 - 10:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."