Viac príbehov členov

Príbeh člena: Ján zo Slovenska

Príbeh člena: Ján zo SlovenskaEurolanche predstavuje vo svojej 10. sezóne príbehy svojich členov v novom, týždennom seriáli "Príbehy členov".

Ján Jabrocký, 33-ročný IT technik pôvodom zo Slovenska, je dlhoročným fanúšikom Colorada Avalanche. Ako väčšina starších fanúšikov aj on sa ním stal po presťahovaní klubu z Quebecu. Bolo to však vďaka veľkej náhode. „Mnoho známych predpokladalo, že som im začal fandiť kvôli Petrovi Šťastnému, ale tak to nie je,“ povedal. „Fandiť som im začal z iného dôvodu. Raz mi totiž otcov známy na popradskom štadióne kúpil kartičku Davea Karpy v dresu Quebecu, a pretože to bola moja prvá NHL karta, tak som im nejako začal fandiť,“ opísal.

Po presťahovaní klubu do Denveru sa stal fanúšikom Avalanche. Aj Ján odkázaný na správy z klubu z novín a teletextu. „Z novín som si vystrihoval ústrižky a lepil si ich do zápisníku. Ak som náhodou nezohnal ústrižok, tak som si aspoň zapísal výsledok. Do tohto zápisníku som si potom písal aj svoj komentár k finálovým zápasom proti Floride Panthers. Určite by som ho ešte dnes našiel niekde v byte mojich rodičov v Poprade,“ prezradil Ján.

K pamätnému finále Stanley Cupu 1996 má ešte jednu zaujímavú spomienku. „Pri sledovaní štvrtého zápasu sa mi podarilo zaspať po druhej tretine. Keď som sa zobudil, tak bola prestávka medzi treťou tretinou a predĺžením. Ja som si však najskôr myslel, že som zaspal celý záver a bol som strašne smutný. Našťastie sa za chvíľku začalo predĺženie. Lenže ako bol zápas veľmi dlhý, tak sa blížil môj odchod do školy a začal som sa báť, že neuvidím koniec. Našťastie prišla strela Uweho Kruppa od modrej a ja som stihol aj ceremoniál, aj školu,“ spomenul si Ján.

Aj keď je Ján pôvodom z Popradu, tak dnes už na Slovensko prichádza len za rodinou. Jeho kroky viedli cez Španielsko a Veľkú Britániu, aby nakoniec zakotvil v susednom Česku. Tam je známy okrem iného aj ako bejzbalový novinár. Asi nie je prekvapením, ktorému klubu fandí. „Samozrejme Coloradu Rockies. Vďaka Eurolanche. Jedného dňa sme počas zápasu riešili v diskusii aj bejzbal a jeden z členov fanklubu mi napísal, že v Denveri majú výborný bejzbalový klub, tak som mu začal fandiť. Taktiež som fanúšikom Denveru Broncos. Keby som sledoval basketbal, tak predpokladám, že moja voľba by asi bola jednoznačná,“ vysvetlil.

Ján je členom fanklubu už dlho, ale zatiaľ sa nedostal ani na jednu Invasion. Sám nevie, či sa mu to podarí, pretože musí myslieť hlavne na rodinu. „Mám malú dcérku, takže to je moja hlavná investícia. Pokiaľ však v budúcnosti dokážem ušetriť, tak by som sa rád stal súčasťou niektorej z Invasion. Najviac ma mrzela Invasion VIII, pretože v rámci nej bol aj zápas na Coors Field. To by bol pre mňa dvojnásobne splnený sen,“ povedal na záver.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
13/03/2017 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."