Viac článkov v slovenčine a češtine

TOP 5+1: Světlé body sezóny

TOP 5+1: Světlé body sezónyServer BSN Denver prezentoval 14 světlých bodů sezóny, Eurolanche vybírá 6 nejlepších z nich.

Colorado Avalanche v letošním ročníku předvedlo vyloženě hrůzostrašné výsledky. Jak už to ale bývá zvykem, na všem zlém se najde i něco dobré. Server BSN Denver sepsal 14 pozitivním bodů letošní sezóny a Eurolanche odprezentuje 6 z nich.  

1. Avalanche se v letošním roce vyhnuli pokutám a suspendacím. Ano, dokonce i kapitán Gabriel Landeskog se zvládl udržet mimo pozornost oddělení NHL pro ochranu hráčů.  

2. Během předsezónní přípravy udělalo vedení změny v přístupu k hráčům. Přestalo podepisovat přestárlé hokejisty na dlouhé roky a místo toho přivedlo několik zkušených borců krátkodobými kontrakty, aby dočasně zaplnilo prostor v sestavě a nechalo mladé hráče vyrůstal v AHL či NCAA. K tomu vyplatilo či nabídlo členy mužstva, jenž již nezapadali do týmové filozofie. Můžeme jen doufat, že se toho dočkáme i během nadcházejícího léta.  

3. V průběhu sezóny Laviny přivedly solidní akvizice. Mezi nimi například útočníky Matta Nieta či Svena Andrighetta, ale i obránce Marka Barberia. S týmem se naopak loučili pro budoucnost nepotřební Nick Holden, Cody McLeod, Andreas Martinsen a Jarome Iginla. Všichni se stěhovali k týmům, kteří uplatní jejich styl ve své strategii, místo toho aby pokračovali v celku, který nesedí jejich schopnostem. To symbolizuje lepší způsob smýšlení managementu. 

4. Colorado podepsalo výbušného forvarda Tysona Josta, kdy mu nabídlo vstupní smlouvu krátce po konci jeho sezóny na univerzitě. Následně jej trenéři nasazovali ve zbytku sezóny. Jost začal na pozici centra, avšak objevoval se i v přesilových hrách, oslabeních či při prodloužení. Nezačal pomalým zapracováváním se do týmu, nýbrž byl vhozen přímo do akce a dostal příležitost. Každý, kdo sledoval Avalanche v posledních letech, musí uznat, že přístup k Jostovi znamenal obrovský posun vedení, který zaslouží pochvalu. Více takových chvílí, prosím.  

5. Strategie povolávání mladých hráčů do hlavního týmu ze San Antonia Rampage ukázala velký potenciál středového útočníka J.T. Comphera a obránce Antona Lindholma. Krátce se představili i Rocco Grimaldi s Duncanem Siemensem, což byl další příslib pro hráče z AHL. Všichni čtyři mladíci se prezentovali velmi dobře a vyvstává tak otázka, proč vedení k těmto krokům nesáhlo daleko dříve. Pro příští ročník by se toto mohlo změnit.  

Třebaže Rampage si letos nepočínali o moc lépe než Avalanche, koučování se velmi posunulo. Povolaní hráči byli většinou schopni okamžitě fungovat v rámci NHL. To je obrovské plus oproti minulému roku. Začíná se tak budovat kvalitní mladistvá základna. Zbývá ještě dlouhá cesta, ovšem hlavně že se začalo. Kdy naposledy mohli něco takového fanoušci pronést? 

6. Je šílenství nadchnout se nad defenzívou pro příští sezónu? Možná, ale uvědomte si... Nikita Zadorov, který se stal šelmou na ledě, chystá návrat po zranění. Navíc Erik Johnson, Tyson Barrie, Mark Barberio, Anton Lindholm a jakákoli kombinace Chrise Bigrase, Duncana Siemense, Sergeje Boikova či Andreje Mironova může být posunem, pokud se podíváme na výkony z konce ročníku. Oživení se může dočkat i hra Francoise Beauchemina, pokud bude méně vytěžovaný, třeba ve třetím obranném páru. Možná nás tak čeká kvalitní defenziva budoucnosti! Držte palce. 

Který ze světlých bodů nejvíce oceňujete?
Vyhnutí se suspendacím
Krátké smlouvy zkušených hráčů
Letošní příchody a odchody
Tyson Jost a přístup k němu
Připravenost hráčů AHL pro NHL
Potenciál kvalitní obrany

Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
19/04/2017 - 18:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."