Viac článkov o Global Series

Avs v odvete proti Sens opäť s prehrou

Avs v odvete proti Sens opäť s prehrouDo brány Avs sa postavila dvojka a to Jonathan Bernier a do brány Sens sa postavila tiež dvojka Condon Mike

Zápas začali aktívnejšie Sens. Už v sedemnástej sekunde vystrašil Berniero Pyatt. Ďalšie šance mali Sens v deviatej a desiatej minúte a to Hoffman a Duchene. Prakticky po celú prvú tretinu boli Sens aktívnejší a Avs do šancí nepúšťali.  Až v štrnástej minúte v oslabení (Avs) chyboval na modrej Karlsson a tak poslal Comeaua do samostatného úniku a Comeau nedal Condomovi žiadnu šancu a tak Avs viedli 1:0. V šestnástej minúte to už mohlo byť 2:0 lenže Rantannen trestuhodne netrafil prázdnu bránu. V závere tretiny Avs hrali opäť v oslabení lenže vyrovnať sa im nepodarilo a tak Avs viedli po prvej tretine 1:0

Druhú tretinu začali Avs zle zvlášť Bernier keď Hoffman nahodil puk do pásma a ten tesne pred bránou zmenil smer a prekvapil v dvanástej sekunde Bernieho. V piatej minúte sa zbytočne radovali fanúšici Sens pretože puk sa dostal za Bernieho lenže gól neplatil pretože Bernier bol podrazený. Lenže o tri minúty sa radovali naopak fanúšici Avs. V presilovke sa prezentoval peknou strelou švihom Kerfoot a poslal Avs do vedenia 2:1. Kerfoot sa presadil tretí zápas za sebou. Bohužiaľ o štyridsaťdva sekúnd bolo vyrovnané keď Karlsson obral o puk Nieta hneď nato prihral Stoneovi a ten už si z Bernierom poradil. Vyrovnaný stav trval minútu a dvadsať sekúnd pretože sa presadil  Andrighetto. Jeho strela bola z uhla bola ešte tečovaná. Po tomto góle vystriedal v bráne Condona Anderson. Do konca druhej tretiny gól už nepadol i keď šance mali obidvaja.  Gól nepadol a tak po dvoch tretinách Avs viedli stále o gól

Tretia tretine začala vyrovnanejšie lenže i tak sa podarilo Sens vyrovnať. V siedmej minúte sa presadil príklepom od modrej Oduya. O štyri minúty to mohlo byť už 4:3 pre Sens. Brassard sa dostal do samostatného úniku ale Bernier bol pozorný. Bohužiaľ v štrnástej minúte sa podarilo Ottawe otočiť skóre. V presilovke po vyrazenom puku Berniera sa odrazil puk na hokejku Hoffmana a ten už nemal problém zakončiť do prázdnej brány. V závere sme mali príležitosť vyrovnať v presilovke a v hre bez brankára lenže to sa nám nepodarilo a tak sme prehrali vo Švédsku i druhý zápas. V závere si ešte vyriešili účty Burrows a Landeskog