Viac článkov v slovenčine a češtine

Avs po skvelom obrate porazili Detroit

Avs po skvelom obrate porazili DetroitDo brány domácich sa postavila jednotka a to Jimmy Howard a do brány hostí zas dvojka a to Jonathan Bernier

Zápas začal kľudne, prvú pološancu mali hráči Avs a to v piatej minúte Comeau. V siedmej minúte sa z ničoho nič po šťastnom odrazení puku od mantinelu dostal do šance Tonimato lenže netrafil bránu. V štrnástej minúte domáci otvorili skóre. Larkinovú strelu tečoval Abdelkader  a tak Wings viedli 1:0. Už sa zdalo, že do prestávky gól nepadne lenže Avs udreli pätnásť sekúnd pred koncom keď od modrej to napálil príklepom Johnson a bolo vyrovnané. Do konca prvej tretiny gól už nepadol a tak skóre po dvadsiatich minútach bolo  nerozhodné 1:1

V druhej tretine sa toho veľa nestalo. Avs mali najväčšiu šancu na skórovanie v deviatej minúte keď si zahrali presilovku 5 na 3 lenže presilovku sa im nepodarilo využiť a bola zahraná veľmi zle. V závere tretiny mal celkom dobrú šancu Andrihetto keď dorážal Comeau strelu. Už sa zdalo, že do prestávky gól nepadne lenže Wings udreli. V dvadsiatej minúte poslal Tatar do samostatného úniku Athanasioua a ten blafákom skóroval. Do prestávky gól už nepadol a tak Detroit viedol po dvoch tretinách nad Coloradom 2:1

Na začiatku tretej tretiny hral Detroit presilovku a preto mal aj prvú veľkú šancu. Hneď v prvej minúte sa dostal do samostatného úniku Mantha lenže Bernier bol pozorný. Ďalšiu šancu mal Detroit v tretej minúte keď v šanci bol Zetterberg ale Bernier čaroval. V jedenástej minúte sa dostali Wings do dvojgólového náskoku keď v presilovke prekonal Berniera strelou z príklepu Kronwall. Už sa zdalo, že o víťazovi je rozhodnuté lenže Coloradu sa podarilo o dve minúty využiť presilovku keď sa z priestoru medzikruhami presadil Yakupov. Tento gól Avs nakopol a v závere dostali Wings pod tlak. Najväčšiu šancu Avs mali hneď po góle keď hneď po buloch nahodil jeden hráč z Colorada puk do pásma a ten sa šťastne odrazil ku bráne a Soderberg netrafil prázdnu bránu. V závere si vyprodukovali veľký tlak z ktorého pramenil vyrovnávajúci gól, MacKinnonovu delovku tečoval Soderberg 46 sekúnd pred koncom a tak sa išlo do predĺženia.

V predĺžení sme mohli vidieť klasický útočný hokej. Nakoniec rozhodol dve minúty pred koncom MacKinnon a tak Avs po skvelom obrate porazili Wings 4:3 po predĺžení