Viac článkov v slovenčine a češtine

Predstavujeme posily Avs: John Mitchell

Predstavujeme posily Avs: John MitchellNovou tvárou v organizácii Avalanche je center John Mitchell.

John Mitchell – dvojročný kontrakt na 1,1 milióna USD ročne.

Center John Mitchell sa narodil v meste Oakville v štáte Ontario, no vyrastal a hrával za klub z Waterloo. Po vydarenej sezóne za Waterloo Wolves (Alliance Pavillion League) bol v roku 2001 vybraný v prvom kole z 19. miesta do OHL tímom Plymouth Whalers. Za štyri sezóny v drese Whalers odohral 258 zápasov, v ktorých nazbieral 230 bodov (80 + 150). Počas týchto štyroch sezón odohral každý rok aj playoff, dokopy 37 zápasov, v ktorých nazbieral 27 bodov (10 + 17). Vo svojej poslednej sezóne v tíme Whalers nosil na svojej hrudi kapitánske „C“, taktiež bol v tejto sezóne opäť najproduktívnejším strelcom tímu.

Mitchell bol draftovaný v roku 2003 v 5. kole (158. miesto)  Torontom Maple Leafs. Od roku 2005 do roku 2008 sa zlepšoval na farme Toronta v AHL v tíme Toronto Marlies. Jeho výkonnosť rástla každou sezónou, až sa v tretej sezóne vyšplhal na 51 bodov za 20 gólov a 31 asistencií. Za tento výkon si vyslúžil pozvánku od Maple Leafs na tréningový kemp, v ktorom sa ukázal v dobrom svetle a sezónu tak odohral v prvom tíme. Celkovo odohral 76 zápasov. V priebehu ďalších dvoch sezón si udržiaval solídnu formu v nižších formáciách „javorových listov“. Potom prišla výmena do New Yorku Rangers za výber v siedmom kole draftu 2012.

Sezónu 2011-2012 začal na farme Rangers v AHL v tíme Connecticut Whale, no v nižšej lige odohral len 17 zápasov a potom prišlo povolanie do tímu „jazdcov“, v ktorom odohral ostatnú časť sezóny. Zaznamenal len 5 gólov a 11 asistencií, čo sa nevyrovnalo ani jeho rekordu z prvej sezóny v drese Toronta (12+17). Rangers sa nakoniec rozhodli nepodpísať s ním nový platný kontrakt a tak 1. júla 2012 s týmto hráčom podpísalo zmluvu Colorado Avalanche.

John sa nechal počuť, že do tímu Avs chce prísť so správnou pracovnou morálkou. Ide o univerzálneho hráča, ktorý to vie smerom dopredu aj dozadu. S dobrými fyzickými parametrami - výškou 185,5 cm a váhou 88,5 kg. Ide o defenzívne ladeného centra, ktorý je veľmi silný hlavne na vhadzovaniach a v tíme Avs by mal nahradiť Jaya McClementa. Mitchell bude hrávať predovšetkým v nižších formáciách, kde sa od neho očakáva tvrdá práca a odovzdanie maxima energie. Ak sa John tejto úlohy zhostí naozaj správne môže byť pre „lavíny“ veľkým prínosom. Jediným problémom tohto 27-ročného hokejistu, že sa občas snaží hrať nad svoje možnosti a potom jeho tímoví kolegovia musia za neho zaskakovať. Avšak v systéme hry Colorada, ktoré spolieha na jeho zručnosti by mohol tvoriť základ nižších útokov.

Rozhovor s Johnom pre oficiálny web Avs

Čo si robil počas prestávky? Ako vyzerala tvoja príprava?

Mal som klasickú prípravu – trénoval som a korčuľoval, aby som bol pripravený na začiatok sezóny. Samozrejme, že som netrénoval vkuse, hlavne som sa snažil, aby som si udržal formu a kondičku. Je to trochu náročné udržiavať sa vo forme dlhší čas keď nehráte zápasy, ale myslím, že sa mi to podarilo.

Aký vplyv mal na teba prestup z veľkých známych klubov ako Toronto a NY Rangers do menšieho ako je Colorado?

Žiadny. Stále je to NHL, najlepšia liga na svete. Je jedno či ste hrali za Toronto alebo za iný tím, všetky tímy sú rovnaké a liga je tiež stále rovnaká.

Budeš hrať prvýkrát v kariére v Západnej konferencii. Bude to podľa teba iné?

Určite to bude trochu iné, pretože bude viac cestovania. Taktiež nás budú čakať časové posuny a ďalšie maličkosti. Bude si treba na to zvyknúť, ale koniec koncov je to stále to isté, je to hokej.

Myslíš si, že skrátená sezóna bude mať na teba a tvoje výkony vplyv? Dá sa vôbec naplánovať príprava na skrátenú sezónu?

Nemyslím si, že sa dá nejako zvlášť pripraviť na skrátenú sezónu. Nepozeráte sa v príprave na to. Jednoducho sa len pripravujete. Samozrejme, že všetci vieme, že nás čaká „len“ 48 zápasov a potom dúfam aj play-off. Treba sa pripraviť na sezónu tak, ako keby mala 82 zápasov, to, že ich bude 48 nič na situácii nemení. Musíte byť pripravený na každý zápas rovnako.

Tvoj obľúbený hokejista?

Dougie Gilmour. Na drese som ako dieťa zvykol nosievať číslo 93.

Zdroj: Mile High Hockey, Colorado Avalanche


Pavol Hercko, Slovakia, pavol@eurolanche.com
15/01/2013 - 20:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."