Viac článkov v slovenčine a češtine

Zvýšila sa kapacita Pepsi Centra?

Zvýšila sa kapacita Pepsi Centra?Pozorní fanúšikovia zaznamenali, že sa na minulo týždňový zápas proti Detroitu Red Wings zmestilo do haly veľa fanúšikov.

Kto sleduje hokej Colorada Avalanche trochu viac detailne už niekoľko rokov, tak vie, že maximálna kapacita Pepsi Centra bola vždy 18 007 divákov. Toto číslo sa objavovalo roky rokúce v každom zápase, keďže "Lavíny" dokázali vypredať halu v 487 zápasoch po sebe (vrátane tých v starej McNichols aréne). V poslednom domácom zápase proti Detroitu Red Wings však svietilo v štatistikách vyššie číslo. Podľa oficiálneho zápisu sa na zápas prišlo pozrieť 18 101 ľudí. Zvýšila sa kapacita štadióna počas rekonštrukcie v lete?

O vysvetlenie sme požiadali priamo klub Colorada Avalanche. Dôvod väčšej kapacity je jednoduchý. Do Pepsi Centra prišlo tentoraz aj dosť fanúšikov do sektorov na státie. Podobné sektory sme videli aj na štadióne Minnesoty Wild, kde sme boli počas Eurolanche Invasion V. Ide väčšinou o priestor, ktorý sa nachádza v strede dolnej a hornej sekcie, respektíve medzi týmito dvoma prstencami. Všetky miesta na sedenie v Pepsi Center boli obsadené, a tak bola takmer stovka fanúšikov ochotná si duel pozrieť aj po stojačky.

Nepamätám sa, že by som zažil niečo podobné od roku 2000, odkedy Avs sledujem, ale samozrejme som nikdy nevidel všetky štatistiky návštevnosti. Patrick Roy, Joe Sakic a nová éra v tíme dokázala prilákať toľko fanúšikov, ako pomaly nikdy predtým. Bol to skutočne nevídaný jav, keď sa na zápas prišlo pozrieť oficiálne viac ľudí, aká je kapacita štadióna. V podstate ju zaplnili na viac ako 100 %. Bolo to iste spôsobené aj atraktivitou derby zápasu, ale aj tak. Roy a víťazstvá v tejto sezóne nasmerovali zatiaľ všetko správnym smerom. ak si to udržia, pokojne sa bude môcť počeť stojacich fanúšikov ešte zvýšiť. A neskôr možno bude klub dotlačený pridať pár sedačiek naviac...


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
21/10/2013 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."