Viac článkov v slovenčine a češtine

Anderson si otvoril hubu na náš klub

Anderson si otvoril hubu na náš klubKonečne ukázal svoj charakter a dal za všetkými špekuláciami bodku. Svojim vyjadrením priznal sabotáž vlastného zamestnávateľa.

Keď bol Anderson vymenený tesne pred Trade Deadline do Ottawy Senators, viacerí fanúšikovia zostali v šoku. Prečo sa to vôbec stalo? Však bol dvakrát zranený a mal veľmi málo priestoru na to, aby sa rozbehol a ukázal svoju pravú tvár. Prečo to vedenie spravilo po mega úspešnej sezóne? Však toľkí hráči dostávali aj päť šancí a on hneď odišiel... Nuž, tu pomaly prichádza odpoveď.

Sú za tým peniaze?

Krátko po prestupe prenikla informácia o ponuku, ktorú dostal Anderson pred rokom v lete, teda po výbornom ročníku. Generálny manažér Greg Sherman mu vtedy ponúkol dvojročnú zmluvu za dokopy 7,5 milióna USD. Na brankára, ktorý odohral zatiaľ iba jeden podarený ročník, to bolo viac ako dobré. Colorado si však mohlo dovoliť rozhadzovať s peniazmi. Anderson to, šokujúco, odmietol. Ihneď sa preto vynorili špekulácie o tom, o čo mu vlastne ide.

Veril si natoľko, že po nasledujúcej sezóne by dostal určite viac? Išiel len po peniazoch? Na túto odpoveď môžeme dnes odpovedať záporne, keďže podpísal štvorročnú zmluvu s Ottawou Senators za spolu 12,75 miliónov dolárov. Správne, je to stále menej, ako mu ponúkalo Colorado. Za jeho rozhodnutím ohľadom zmluvy preto môžeme hľadať jediné – strach. Anderson má skúsenosti s hraním v podradných kluboch, na farme a sedením na hráčskej lavici. Podpisom dlhoročnej zmluvy sa chcel preto poistiť, že sa do suterénu už nevráti – a aj keď bude chytať o rok zle, v NHL bude mať miesto isté. Alebo ho aspoň vykúpia za ďalšie veľké prachy...

Šialený výrok

„Pre mňa to nebolo o peniazoch,“ povedal Anderson po podpise zmluvy s Ottawou. „Je to o dobrom zapadnutí a nájdení miesta, kde budem šťastný, kde sa budú hráči rešpektovať a kde organizácia bude s nimi komunikovať.“

Po prečítaní týchto slov nielen mne skoro spadla sánka. Otvorená kritika klubu a tým pádom všetkých fanúšikov. Anderson si razom znepriatelil tých, ktorí ho doslova milovali. V poslednej sezóne bol miláčikom publika. Spomínate si na standing ovation po zápase play-off? Koho si fanúšikovia takto poctili? Ak niekoho, tak to bolo veľmi dávno. Anderson sa preukázal ako bezcharakterný amatér. Takéto slová patria do piatej košickej ligy, ale nie do NHL. Ak mal nejaký problém, mal si ho nechať pre seba a nerozmazávať to. Načo je to dobré? Skutočne potreboval na svoju adresu rozhnevaných fanúšikov Colorada? Oddnes bude pre nás každý gól v jeho sieti balzamom na duši.

Mal problém

Po neskutočných výrokoch je jasné, že Anderson mal s tímom Colorada problém. Preto môžeme za úplne opodstatnené považovať špekulácie o jeho sabotáži. Keď sa s klubom pohneval a vedel, že odíde, načo by sa snažil? Celkom jednoznačne pristupoval k tréningom laxne a viacerí fanúšikovia si pomaly začali sťažovať na jeho lenivosť a neochotu. Objavili sa aj informácie o zhoršenej komunikácií s fanúšikmi na špeciálnych podujatiach. Anderson svoj hnev preniesol na všetkých fanúšikov a na chytanie doslova kašľal. Dôkaz? Pozrite sa, ako chytá dnes. Ottawa je rovnako a možno aj ešte horší tím ako my. Anderson tam chytá opäť ako poloboh. Dámy a páni, videli sme amaterizmus a najhoršiu urážku klubu v priamom prenose.

Plus pridávam ešte postrehy Adriana Datera: Kto dostal Andersona tam, kde je teraz? Kto mu dal pred dvomi rokmi šancu, keď bol nula? Kto na neho aj napriek zraneniam nezanevrel? Kto mu dovolil opustiť tím pre rodinné záležitosti? Kto mu ponúkol megalomanskú zmluvu? 


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
10/06/2011 - 21:03

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."