Eurolanche na NBC Sports

Sociálne siete fanklubu Eurolanche zaplavili stovky odkazov počas zápasu pod holým nebom medzi Coloradom Avalanche a Detroitom Red Wings. Čo za tým bolo? Skupina najoddanejších európskych fanúšikov tímu Avalanche sa totiž dostala do živého vysielania NBC Sports, jednej z najznámejších amerických športových televízii. Bývalý vynikajúci hráč NHL a člen Siene slávy Jeremy Roenick spravil rozhovor s predsedom fanklubu Davidom Púchovským počas druhej tretiny.

"Stále neviem nájsť tie správne slová. Bez debaty to je najpamätnejší mediálny úspech v histórii fanklubu Eurolanche. Áno, napísali o nás už také médiá ako časopis The Hockey News alebo NHL.com, tá dokonca v šiestich jazykových mutáciách. Lenže je pre nás obrovskou cťou byť súčasťou živého vysielania tak veľkej televízie počas najvýznamnejšieho zápasu sezóny. Je to neuveriteľné," povedal Púchovský.

Roenick sa pýtal otázky zamerané na históriu fanklubu a jeho členov. Štáb NBC nakrútil počas rozhovoru všetkých 12 členov Eurolanche Invasion VIII, ktorí zároveň na kameru ukázali vlajky svojich krajín, odkiaľ pochádzajú - českú, nemeckú, rakúsku, slovenskú a švajčiarskú.

"Všetko sa to zbehko veľmi rýchlo, avšak počas tých pár sekúnd som si stihol všimnúť vysokú úroveň profesionality Jeremyho a jeho kolegov z NBC. Chcel by som sa im poďakovať za únikatnú príležitosť porozprávať o našom hobby v ich vysielaní počas vysoko sledovaného zápasu. Potvrdzuje to len jedinečnosť Eurolanche. Som vďačný všetkým našim aktívnym členom, ktorí pracujú pre nás na dobrovoľnej báze. Toto je naša chvíľa, naše zadosťučinenie. Chceme, aby sa z toho stal dôkaz našej oddanosti klubu," uzavrel Púchovský.

Ako sme sa dostali na NBC Sports

Sny sa stávajú skutočnosťou. Toto je len jedno motto, ktorým sa riadime niekoľko rokov. Čo sa však stane, keď zažijete tak skvelé zážitky, že jednoducho nebudete veriť, že to nie sú len sny? Presne toto sa stalo v sobotu, keď so mnou spravil rozhovor Jeremy Roenick pre televíziu NBC Sports. Áno, Jeremy Roenick, bývalá hviezda NHL. Áno, pre NBC Sports, najväčšiu americkú celonárodnú športovú stanicu. Nakoľko som bol kedysi novinárom, nebol by som prekvapený, kebyže niekedy spravím rozhovor s Jeremym. Lenže... to on vyspovedal mňa.

Vždy sme sa v Eurolanche snažili rozširovať informácie o našej dobrovoľnej práci pre tento hobby projekt. O našej podpore klubu Avalanche a oddanosti tejto organizácii. Každoročné výlety do Denveru na hokej Avs pod názvom Eurolanche Invasion sú zreteľným dôkazom našej oddanosti a jedinečnosti. Neexistuje žiadny podobný fanklub tímu NHL, ktorý by robil niečo podobné. Tak tomu bolo aj na Eurolanche Invasion VIII. Práve vďaka tomu mi prišiel email z NBC, kde nás požiadali o rozhovor počas najväčšieho zápasu Colorada v sezóne 2015/16.

Najprv som bol dosť nervózy, až ma zatriaslo, keď som si ho dočítal do konca. Je pravdou, že sme sa objavili v mnoštve médií, lenže robiť rozhovor naživo pre celoštátnu televíziu v USA je niečo iné. Pridajte si k tomu 50 095 divákov priamo na štadióne a miióny doma pred obrazovkou. Obrovská výzva pre kohokoľvek. Samozrejme, že som moju odpoveď poslal veľmi rýchlo a rýchlo dostal aj potvrdenie. Čakal nás rozhovor s Jeremym počas druhej tretiny. Bolo rozhodnuté.

Nechcel som nič zakríknuť a tak som takmer nikomu neposkytol túto informáciu vopred vrátane našich členov. Kto by mi to aj tak uveril? Však to bol stále ako sen.

Počas zápasu som si všímal každého človeka, ktorý sa pohyboval pri našom rade. Či náhodou to nie je práve producent z NBC, ktorý si ide po mňa. Čo by som spravil, ak by sme sa nakoniec do televízie nedostali pre moju nevšímavosť?

Viac fotiek z rozhovoru

Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Presne v druhej tretine, ako mi povedali. Producent NBC prišiel ku mne, predstavil mi Jeremyho. Porozprávali sme sa o Eurolanche a ja som sa po krátkom čase vrátil späť na svoje miesto. O niekoľko okamihov neskôr prišiel ku mne Jeremy spoločne so štábom NBC. Nastal menší chaos, špeciálne pre mňa Európana, ktorý sa stretol často na Slovensku s neprofesionálnym prístupom rôznych médií. Odrazu sa pri mne ocitlo veľa ľudí a každý hovoril rôzne inštrukcie. Našťastie ma však upokojil Jeremy svojim priateľský a pokojným vystupovaním.

Potom to prišlo. Živý rozhovor pre NBC Sports. Pre milióny fanúšikov z celého sveta. Trochu som pokazil svoju prvú odpoveď, keď som zabudol na preklad slovíčka "sľubujeme", ktorý som chcel použiť v zmysle, že sľubujeme našu podporu tímu Avs na dlhé obdobie. Našťastie ma Jeremy podržal a vyhli sme sa trápnemu momentu. Nasledovali ešte dve otázky a bol koniec.

Jeremy pristúpil na to, aby som si s ním mohol spraviť selfie. Vo svojom vnútri som sa smial. Ako som napísal už vyššie, Jeremy práve spravil rozhovor so mnou a nie naopak. Život dokáže pripraviť bláznivé situácie. Avšak mnohé z nich sú zaslúžené. Bez ťažkej práce aktívnych členov fanklubu by sme do Denveru nikdy nešli. Neexistoval by dôvod, aby o nás malo písať nejaké médium. To však v skutočnosti nie je náš prípad.

Jeremy si dokonca našiel čas aj na podpis pre jedného z našich členov. Veľké poďakovanie patrí jemu a štábu NBC za túto neskutoćnú príležitosť.

Čo by som mal ešte napísať? Mysíme si, že už nemôžeme dosiahnuť nič iné? Myslíme si o sebe, akí sme super a že už nič nemusíme dokázať? V žiadnom prípade.

Eurolanche bude naďalej existovať tak, ako ho poznáte. Dokonca zlepší svoje aktivity, rozšíri fanúšikovskú základňu a servis pre európskych fanúšikov Colorada Avalanche.

Áno, uvedomujeme si, že sme dosiahli veľa úspešných momentov, ktoré iní fanúšikovia nie. Ale tále sme to my. Len nás to všetko motivuje k pokračovaní v našej činnosti. Je to záväzok.

Stále máme nesplnené sny. Chceli by sme robiť viac akivít s pomocou Colorada Avalanche. Spravíme pre to všetko.

Rozhovor pre NBC Sports je výborný dôkaz mojich tvrdení.

Autor: David Púchovský

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."