Viac článkov v slovenčine a češtine

Exkluzivní rozhovor s JT Compherem

Exkluzivní rozhovor s JT CompheremFanklub Eurolanche přínáš rozhovor s čerstvě povolaným hráčem do Colorada - JT Compherem.

JT Compher má za sebou vynikající kariéru v NCAA, kde hrával v dresu Michigan University v letech 2013 až 2016. Během nováčkovské sezóny v Michiganu byl Compher zvolen nováčkem roku a taktéž byl nominován do rookie týmu a do druhého All-Star týmu. Také obdržel cenu za nejlepšího hráče týmu. Ve své poslední sezóně sloužil jako kapitán a zažil nejúspěšnější juniorskou sezónu - vsítil 16 branek a na dalších 47 přihrál spoluhráčům, dohromady tedy nasbíral 63 kanadských bodů v pouhých 38 duelech. Po zásluze byl zvolen do prvního All-Star týmu, stal se nejlepším nahravačem NCAA a skončil na druhé pozici v kanadském bodování. V turnaji Big Ten zlomil rekord v počtu asistencí během jednoho zápasu (5) a s celkovým počtem osmi bodů byl jmenován do turnajového All-Star týmu.

Na mezinárodní scéně Compher reprezentoval Spojené Státy Americké již pětkrát a to ve čtyřech věkových kategorií. Z MS U17 a U18 si přivezl dvě stříbrné a jednu zlatou medaili. Loni debutoval na seniorském MS.


Buffalo Sabres vyměnilo práva na Comphera společně s Nikitou Zadorovem, Mikhailem Grigorenkem a 31.volbou v draftu do Colorada Avalanche za Ryana O'Reillyho a Jamieho McGinna po sezóně 2014-15. O rok později podepsal Compher tříletý vstupní kontrakt s Avalanche. Do této chvíle nasbíral na farmě v San Antoniu Rampage 28 bodů ve 40 zápasech.

Jak by jsi zatím popsal svou první profesionální sezónu?

Myslím, že to jde dobře. Samozřejmě, týmu se nedaří podle představ, ale já se dokázal dobře aklimatizovat.

Jaký je největší rozdíl mezi NCAA a NHL?

Rychlost a schopnosti hráčů. Hraje se také více do těla. Zcela určitě je vidět patrný rozdíl mezi NCAA a NHL.

Většina evropštích fanoušků nemá možnost sledovat AHL, jak by jsi tedy popsal své schopnosti a styl hry?

Řekl bych, že jsem two-way centr, který se snaží bojovat po celém kluzišti a vyhrávat souboje. Když držím puk, snažím se být rozehrávačem, ale i střílet góly.

Fanoušci tě vidí jako mladého prospekta do budoucna pro Colorado, co si o tom myslíš?

Člověk přemýšlí o budoucnosti a kde by chtěl být a samozřejmě tohle je to, kde bych chtěl být já. Každopádně pro mě je to pouze o soustředění se na svou hru a pokračovat v rozvoji svých schopností.

Formace Grimaldi-Compher-Greer si vedla výborně. Čím příspíváš k úspěchu této lajny? A také, jak důležití jsou pro tebe tito spoluhráči?

Když jsme hráli pohromadě, tak jsme měli mezi sebou skvělou chemii. Hráli jsme rychlý hokej a dávali jsme hodně branek. Snažili jsme se zakončovat každou příležitost. Užíval jsem si čas na ledě po jejich boku, jsou to výborní hokejisté.

Jakou nejdůležitější věc jsi se naučil během prvního roku v AHL?

Konzistence. V AHL se hraje mnohem více zápasů než v NCAA, takže je velmi důležité se starat o své tělo. Nezáleží na tom, jestli se jedná o jeden zápas nebo o dlouhý venkovní trip, musíte se ukázat v každém zápase, hrát neustále naplno a snažit se pomoci týmu.

Určitě chceš hrát v příští sezóně v dresu Colorada, ale myslíš si, že dostaneš příležitost v NHL už na konci té letošní sezóny? (pozn. rozhovor vznikl ještě před povoláním Comphera)

Není to něco, co bych mohl nějak zvlášť ovlivnit. Musím prostě neustále tvrdě pracovat a zlepšovat svou hru zde v San Antoniu. Avšak pokud šanci dostanu, jsem na to připraven.

Hovořil si s trenérským štábem Colorada o své hře, o tom, čím by jsi mohl zlepšit svou hru?

Ano, v San Antoniu máme skvělé trenéry. Ale když se na nás přijdou podívat trenéři z Colorada, snažím se s nimi komunikovat. Pomáhají mi pracovat na zlepšení mé hry.

Jaký je tvůj největší hokejový sen?

Když vyrůstáte, tak je největším snem hrát v NHL a jednoho dne i vyhrát Stanley Cup. Myslím si, že je to sen úplně každého hráče a já nejsem v tomto ohledu jiný.

Co tvoje sestra Jesse? Jak se vyvíjí její hokejová kariéra? Pomáháš jí?

Má sestra míří hrát hokej na Boston University. Právě vyhrála její druhou zlatou medaili na MS U18. Je pěkné mít tuhle věc společnou. Prokázala, že umí hrát na vysoké úrovni, ale stane se ještě lepší hráčkou.

Jaký je to vůbec pocit, mít sestru, která rovněž hraje hokej? Máš nějaké další sourozence, kteří dělají nějaký sport?

Je to super, že máme tuhle stejnou zálibu. Pomáhám ji v kariéře, jelikož jsem si už prošel stádiem, ve kterém se zrovna nachází ona. Například jsem jí pomáhal při výběru školy. Mám ještě jednu mladší sestru, která studuje.

Původní rozhovor: David Púchovský


Michal Humbursky, Czech Republic, humbursky@eurolanche.com
15/03/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."