Viac noviniek z fanklubu

Pohled zpět: Eurolanche Invasion IV

Pohled zpět: Eurolanche Invasion IVPovídání o v pořadí čtvrtém výletu do Denveru si připravil Matěj Klucho z Čech, pro nějž to byla již druhá cesta. V Denveru strávil šestnáct prosincových dní.

Jeden výlet do Denveru jsem již zvládl v roce 2009 a mohu říct, že se moje obavy nenaplnily a cestování bylo pohodlné. Po složité cestě na letiště v Budapešti, když jsme si zmýlili terminály, které jsou od sebe vzdáleny osm kilometrů, jsme konečně mohli nastoupit do letadla směr Denver. Letěli jsme přes Mnichov a Washington. Na změnu letadla v hlavním městě USA jsme měli jen něco málo přes hodinu. Kdo viděl film Sám doma, si může s úsměvem představit, jak jsme na letišti ve Washingtonu vystupovali.

  Autor článku Matěj Klucho s Milanem Hejdukem.

První celý den Eurolanche Invasion IV nám v Denveru hned přinesl zajímavý a rozhodně nečekaný zážitek. Cestou do fanshopu jsme potkali samotného Grega Shermana, generálního manažera Colorada Avalanche. Na první duel přijeli washingtonští Capitals a Colorado zápas nakonec zvládlo a vyhrálo 2:1. Kromě výhry, fotek a podpisů hráčů se mi povedla další nečekaná věc. Před zápasem za námi osobně přišli do baru lidé od Colorada Avalanche s nabídkou účasti v přestávkovém programu. Údajný zájemce měl chytat střely maskota Bernieho. Neváhal jsem ani vteřinu a přihlásil se. “Vyfasoval“ jsem starou výstroj Petera Budaje a čelil pěti pokusům z bezprostřední blízkosti. Vedl jsem si dobře, ale jednou jsem inkasoval. Pocit, kdy vstupuji na led arény a připravuji se ke svému výkonu, si ale navždy uchovám v paměti.

Je těžké popsat všechny zážitky na pár řádků, protože by se o Invasion IV dala napsat i kniha! Určitě nezapomenu na návštěvu amerického fotbalu NFL. Fanoušci hokeje jistě odpustí, ale americký fotbal je skutečně show se vším všudy. Kdo podobnou událost nezažil, pravděpodobně ještě nepoznal pravý význam slova show. Denver Broncos přivítali New England Patriots a já jsem byl společně s 80 tisíci fanoušků u vytržení. Abych nezapomněl, zápas jsme sledovali prakticky celý v krátkém tričku. Ve výšce 1600 metrů nad mořem v druhé polovině prosince! Denver je totiž unikátní místo. Obloha je po většinu roku azurově modrá a sluníčko velmi příjemně hřeje. Na druhou stranu, když zajde, je pořádná zima.

Po zápase proti Tampě Bay Lightning nás Jan Hejda vzal přímo do šatny našich idolů. Prostory šaten jsou vskutku impozantní. Již po čtvrté Invasion jsme mohli otevřeně říci, že jsme jako skupina i jako jednotlivci měli s Hejdou více než nadstandardní vztah, protože kromě prohlídky šatny si pro nás našel čas i na společný oběd. Český zadák mnohem více než profesionálního sportovce připomínal našeho dlouholetého kamaráda. Colorado nakonec vyhrálo pět ze šesti zápasů.

Co bylo pro nás velmi příjemné, bylo chování a vystupování ostatních lidí vůči nám. V prvních letech jsme byli “nějací Evropané“, co přiletěli na hokej. Během čtvrté Invasion jsme ale zjistili, že jsme “ti Evropani z Eurolanche“. Lidé, a rozhodně ne pouze fanoušci, nás poznávali, bavili se s námi a zajímali se o nás. Pomalu ale jistě, jsme se stávali “celebritami“. Poznávali nás i pracovníci Avalanche, ať už redaktoři, komentátoři nebo jiní činovníci klubu. Velmi hezký pocit.

Po strastiplné cestě jsem nakonec prožil nejzajímavější dny v životě. I po téměř na den přesně dvou letech mám všechny vzpomínky na tuto výpravu do Denveru v živé paměti. A ještě jednou připomínám, že čtete pouze zlomek toho, co jsme zažili.

Důležité odkazy:


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
13/01/2023 - 11:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."