Viac noviniek z fanklubu

Pohľad späť: Eurolanche Invasion VI

Pohľad späť: Eurolanche Invasion VIDlhoročný člen fanklubu Eurolanche, Pavol Herčko zo Slovenska, si zaspomínal na svoj prvý výlet v Denveri v rámci Eurolanche Invasion VI.

Do Denveru na Eurolanche Invasion som chcel už v minulosti, avšak kvôli škole mi termíny nikdy nevyhovovali. Až na prelome rokov 2013 a 2014 to padlo na veľmi dobrý termín a neváhal som sa prihlásiť. A určite toto rozhodnutie prihlásiť sa na Eurolanche Invasion VI neľutujem.

 Autor článku Pavol Herčko s Nathanom MacKinnonom.

Náš výlet začal stretnutím väčšiny členov v Bratislave, kde vlakom vyrazili smer Budapešť. Ja som sa k ostatným členom pridal až na letisku v maďarskom hlavnom meste. Po krátkom zoznámení sme odovzdali batožiny a zobrali si palubné lístky. A tak sa začalo približne 40 hodinové cestovanie smer Denver. Let do Paríža bol bezproblémový. V Paríži sme zvažovali nasledovné možnosti: prespať na letisku, ísť sa pozrieť do mesta alebo sa ubytovať v hoteli neďaleko letiska a noc stráviť radšej tam. Vybrali sme si hotel a pár hodín sme sa vyspali v Paríži. Potom nás čakal let smer Minneapolis. Bol to dlhý let, ale našťastie bez vážnejších komplikácií. Horšie to bolo na letisku, kde sme mali približne hodinu na prestup a to sme museli ešte prejsť hraničnou kontrolou a vyzdvihnúť si batožinu. Väčšina členov, vrátane mňa si vyskúšala, aké je to bežať po letisku na tzv. „posledný call“. Našťastie sme to všetci stihli a podľa plánu sme sedeli v lietadle smer Denver. Po krátkom lete sme pristáli v Denveri, kde nás vyzdvihli naši americkí kamaráti, ktorí nás odviezli na hotel.

Po príchode na hotel sme boli všetci dosť unavení, ale to nám nezabránilo v tom ísť navštíviť zápas Colorado Mammoth, ktorý hrajú NLL (National Lacrosse League). Bola to moja prvá návšteva Pepsi Centra. Nejako špeciálne som to nevnímal, asi to bolo únavou alebo tým, že som a tešil hlavne na ColoradoAvalanche. Na ďalší deň to všetko začalo. Pred zápasom s Winnipegom s nami v Pepsi Center spravili rozhovor a ocitli sme sa ako fanklub na najväčšej kocke (Pepsi Vision) na svete. Zápas som si poriadne užíval, veď to bol môj vôbec prvý zápas NHL v živote. V Pepsi Center. Colorado Avalanche! Po zápase nasledovalo stretnutie s hráčmi pred šatňami. To bol ešte väčší zážitok... Vidieť a rozprávať sa s Mattom Ducheneom, Semyonom Varlamovom či Gabrielom Landeskogom bolo niečo neuveriteľné.

Keďže zápasy sa hrali každý druhý deň, tak sme voľné dni trávili buď v meste alebo výletmi po okolí. Azda najčastejšie boli „výlety“ na populárnu 16th Street Mall, kde sú všetky obchody. Tam sme minuli veľa peňazí na suveníry. Veľmi pekný výlet sme mali do amfiteátra Red Rocks, kde nás po chvíle zradilo počasie a z výletu bol takmer boj o prežitie. Teplé, slnečné počasie sa zmenilo na snehovú búrku na čo väčšina členov nebola pripravená. Ďalšie zápasy boli určite záživnejšie z pohľadu atmosféry v hale. Hlavne proti Sharks to bolo fantastické. Okrem lakrosu sme navštívil aj zápas NBA medzi miestnymi Denver NuggetsMiami Heat. Taktiež sme absolvovali prehliadku Pepsi Centra a Sports Authority Field, domovského stánku Denver Broncos. Práve spomínaný Sports Authority Field bol pri našom hoteli a mali sme na neho výhľad z okna.

Za najlepší výlet celej Invasion určite považujem výlet do Castle Rock, kde sme sa stretli s bývalým hráčom Colorada Avalanche Scottom Parkerom. Môj prvý dojem zo Scotta bol asi takýto: „Wow, ten je veľký. Od toho by som nechcel dostať.“ Avšak ako býva zvykom, práve títo „tvrďáci“ z NHL sú najväčší pohoďáci. So „Sheriffom“ sme strávili skvelý čas, dúfam, že sa s ním ešte stretnem.

Bola to moja vôbec prvá Invasion a musím povedať, že som veľmi spokojný. Spoznal som trochu nový svet, stretol nových ľudí a spravil si nových kamarátov, s ktorými chcem určite ostať v kontakte. Všetko bolo veľmi dobre zorganizované a fungovalo podľa plánu. Určite sa do Denveru ešte budem chcieť vrátiť. A na záver odkaz pre všetkých, ktorí čítajú tento článok: Určite začnite šestriť peniaze, Invasion stojí za to a je to zážitok na ktorý nikdy nezabudnete.

Dôležité odkazy:


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
22/01/2023 - 18:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."