Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Petrom Kváčom

Rozhovor s Petrom KváčomEurolanche vyspovedal najnovšieho člena spomedzi brankárov Colorada Avalanche.

Posledné dni boli pre Petra Kváču hektické. Stále im nemôže uveriť. Vy by ste verili? Draftovaný mohol byť už pred dvoma rokmi. Nikto si ho nevybral. Rovnako ako o rok neskôr. Podarilo sa to až na tretí raz. Colorado Avalanche si Kváču vybralo vo štvrtom kole zo 114. miesta. Eurolanche sa s ním spojil iba päť minút potom, čo sa túto novinku dozvedel od svojho agenta. Stále bol šokovaný a natešený. Ináč o všetkom sa dozvedel na kamarátovej svadbe. Onedlho bol dokonca pozvaný na rozvojový kemp a odrazu bol na ceste do Denveru. Neveril by nikomu, ak by mu takýto osud predpovedal pred pár dňami.

Kváča je súčasťou českobudějovického hokeja od malička. Český národný tím reprezentoval na viacerých podujatiach vo výberoch do 17, 18 a 19 rokov. Skončená sezóna bola jeho najlepšou v kariére, keď sa stal jednotkou Českých Budějovíc v play-off a baráži, kde bojovali o postup do extraligy. Po ťažkých a tesných zápasoch to, bohužiaľ, nevyšlo. Napriek tomu bol Kváča najlepším hráčom svojho tímu, čo pravdepodobne upútalo pozornosť skautov Colorada. Prezidentom klubu je bývalý hráč NHL a Kváčov mentor Roman Turek.

Aká bola tvoja prvá reakcia na to, že si bol draftovaný?

Skoro jsem plakal, protože jsem to nečekal. Jsem za to šťastný. Byl to nezapomenutelný pocit, když mi agent volal. Nemohu to popsat slovy. Musím pokračovat ve své práci. Vlilo to do mne novou krev, abych pracoval lépe. Uvidíme, jak to dopadne. Jsem opravdu šťastný.

Skutočne si to nečakal?

Mluvil jsem s některými skauty (během sezóny), ale moc jsem tomu nevěřil.

Boli medzi skauti Colorada?

Ano, mluvil jsem s nimi také. Opravdu nevím, co bych měl na to všechno říct (ohledně draftu).

Kto ťa pozval na rozvojový kemp?

Zavolal mě Miro Zálešák (pro scout) a informoval mě o organizaci kempu a že bych měl očekávat další telefonáty.

Aké sú tvoje očakávania od kempu?

Je to moje první zkušenost s nějakým kempem v zámoří, takže se na jednu stranu strašně těším, že se budu moct ukázat, ale na druhou stranu mám respekt. Myslím si, že to bude super zkušenost a udělám co nejvíce, abych tu hrál.

Poznáš históriu Avs?

Něco si pamatuju od přátel, jelikož jich mám spoustu, co právě fandí Coloradu, takže vím o koho jde, když se řekne Sakic, Forsberg a Roy. Vím, že tu hrál dost dlouho Milan Hejduk a pak chvíli Martin Škoula.

Čo si sa naučil od Romana Turka?

Určitě mi hodně pomohl v play-off a baráži co jsem odehrál minulou sezonu. Je to zkušený gólman, takže to bylo super. V Budějkách se o nás starají dva trenéři, takže jsme zdokonalovali věci, které byli potřeba. Dnes se chytá úplně jinak, než chytal on, ale s psychikou pomuže vždycky.

Aká bola tvoja skúsenosť počas mesačného pobytu v Kanade v skončenej sezóne a čo si tam robil?

Byl jsem týden na turnaji s U19 v Kanadě a pak jsem jel na mistrovství světa v hokeji do 20 let jako třetí brankář. Bylo to super období, byl jsem poprvé v Kanadě, hodně jsem toho na trénoval. Byla to super zkušenost pro mne, abych pracoval dál a dál na sobě.

Aký bol tvoj hokejový vzor? 

Když jsem byl mladší, tak jsem hodně sledoval Henrika Lundqvista, ale i spoustu dalších. 

Zdroj foto: Hokej.cz


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
29/06/2017 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."